вторник, 19 август 2008 г.

Motorola W6 - для тех, кто любит спорт


Аппарат относится к бюджетной серии W и был представлен одновременно с телефонами W231, W388 и W396. Выполнена новинка в формфакторе раскладушка и имеет довольно яркий внешний вид. Телефон Motorola W6 оснащен 1,3-мегапиксельной камерой, модулем Bluetooth с A2DP, слотом microSD, FM-тюнером с RDS и стандартным 3,5 мм разъемом для наушников. Также реализована технология CrystalTalk. Особенностью телефона является специальное ПО, предназначенное для организации занятий спортом. Приложение ведет статистику занятий, а также позволяет экспортировать данные на ПК. В какую сумму обойдется Motorola W6, пока неизвестно.

ZN200 - нов телефон от Motorola


Motorola ZN200 е нов модел телефон, който преди месец беше показан в Бразилия, но от следващия месец се очаква да стигне и до потребителите в останалите части на света. ZN200 е с камера с резолюция 2 МР с 8х цифрово увеличение, 1,9" TFT екран изобразяващ до 262К цвята и резолюция 176 х 220 пиксела. Освен това телефона разполага с mp3 плеър и FM радио и възможност за запис на видео при 15-20 fps. Вградената памет на устройството е 30 МВ, а разширителния microSD слот може да работи с карти до 2GB. ZN200 включва и технологията CrystalTalk, благодарение на която ще чувате добре събеседниците си дори и да се намирате на най-шумното място в София.

Motorola търси ретро вдъхновение



От снимки появили се на страниците на CTI-Miami.com разбираме, че Motorola подготвя представянето на V70 Retro - телефон, чийто външен вид очевидно е вдъхновен от добре познатия V70. Засега единствената известна за модела информация е че ще разполага с камера с резолюция 5МР. Възможно е и да носи различно име, когато бъде представен официално.

Motorola i776 — телефон с элементами ретро


Компания Motorola готовит еще один аппарат с индексом i776, внешний вид которого напоминает телефоны старого образца.
На данный момент Motorola i776 проходит сертификацию в Федеральной Комиссии Связи США (FCC), так что технической информации об устройстве пока еще маловато. Внешне аппарат выглядит довольно неоднозначно и совмещает в себе элементы RAZR и более современных моделей.
Интересной особенностью является довольно крупная антенна, которая может еще и раскладываться. Возможно, что аппарат относится к разряду промышленных устройств и будет поддерживать не только мобильную связь, но и спутниковую.
Когда Motorola i776 появится в продаже — неизвестно

Windows Mobile 6.1 за Motorola Q9h


След като преди седмици в мрежата се появи неофициален ъпгрейд на операционната система на Motorola Q9h до Windows Mobile 6.1, сега от сайта на Motorola може да бъде изтеглен и официалният ROM. Промените и новите допълнения в него са малко, като е ускорена и работата на устройството. Може да го намерите на адрес:
http://direct.motorola.com/hellomoto/motosupport/source/softwareupdatesummary.asp